Sunday, August 30, 2015

Vapiano uued sügisroad


Vahelduseks magusatele koogiteemalistele postitustele kirjutan täna hoopis sellest, kui mõnus söögikoht on Vapiano ja kui imemaitsvad uued sügisroad seal juba alates homsest ehk 1.septembrist menüüs on!

Reede õhtul oli mul tore võimalus külastada Solarise Vapianot, kuhu kutsuti põnevaid uudisroogasid maitsema. Lisaks jutustas Tarvo Jaansoo meile Vapiano üldisest kontseptsioonist ja eduloost, mida oli äärmiselt huvitav kuulata. 

Proovisime ära kuus erinevat rooga- supp, salat, pasta, risoto, pitsa ja magustoit.

Vapiano on eriline, sest sinu toit valmistatakse sulle nii värskelt kui võimalik, otse sinu silme all. See teeb selle koha minu jaoks väga usaldusväärseks, sest näen ise, mida maitsvat mu toidu sisse pannakse. Lisaks meeldib mulle tohutult see, et laudade peal on neil alati värsked ürdipotid, kust saab külastaja oma toidule veel värvi ja maitset taldrikule juurde rebida ja mis oma lõhnaga ajavad maitsemeeled peaaegu hulluks! Eriti basiilik!


ZUPPA DI ZUCCA - kergelt vürtsikas kreemine kõrvitsasupp porgandi, apelsini ja kookospiimaga. Kaunistatud peterselli ja kõrvitsaõliga.


Esimese roana pakuti meile kõrvitsasuppi.. ja see supp võitis mu südame, sest oli nii mõnusalt kookospiimane ja eriliselt hästi maitsestatud. Minu jaoks kindel esikoht kuue erineva roa seas!